ČSPÚ | Akce z oboru | Česká společnost pro povrchové úpravy
Nacházíte se: ČSPÚ > Akce z oboru

Aktuality z oboru

Připravujeme 57. aktiv galvanizérů

57. ročník celostátního aktivu galvanizérů v Jihlavě se uskuteční v prostorách EA Business Hotel v Jihlavě 21. a 22. května...

Kurz Obsluhy neutralizačních stanic

Základní kurz Obsluhy neutralizačních stanic je plánován v termínu 

Mediální partneři

Povrchové úpravy - odborný časopis
KOROZE a ochrana materiálu
Časopis o třetí, opotřebení a mazání
Mesačník Strojárstvo/Strojírenství

FOR SURFACE 2011 – sraz povrchářů v Praze začíná již 3.května!


Pražský veletržní areál Letňany bude od 3. do 5. května místem pro odborné komunikace úzce navazujících oborů, doprovodné programy na aktuální témata, předvádění moderních trendů, zajímavé informace ze světa průmyslu a technologické spolupráce. Jubilejní 10. veletrh strojírenských technologií FOR INDUSTRY 2011 je jedinečným prostorem s prezentací výrobní techniky, nástrojů, materiálů, komponentů, strojírenských technologií, novinek a inovačních trendů. Výhodou je souběžné konání specializovaných veletrhů FOR SURFACE (povrchové úpravy a finální technologie) a FOR WASTE & CLEANING (odpadové hospodářství, recyklace, průmyslová a komunální ekologie, úklid a čištění).


Zástupci vybraných vystavujících firem na veletrhu FOR SURFACE 2011 nám odpověděli na následující otázky:

  1. 1. V čem vidíte zajímavou prezentaci na jarních odborných veletrzích v Praze?
  2. 2. Jakou novinku plánujete předvést ve své expozici?
  3. 3. Co by si návštěvníci neměli nechat ujít?

ABRASIV, a.s., Ing. Jana Raclavská, MBA
Ad 1) Možnost seznámit odbornou veřejnost s různými postupy broušení a s konečnými úpravami povrchů různých materiálů.
Ad 2) Novinkou bude ukázka robotizovaného pracoviště na broušení (na DVD).DIAMANT- Servis, Antonín Mores

Ad 1) Veletrh FOR SURFACE je pro nás zajímavý pro představení uceleného přehledu výrobků pro opravy, údržbu a ochranu kovových dílů, hlavně odlitků, pomocí výrobků firmy DIAMANT. Opravy se provádějí pomocí kovových tmelů, které jsou odolné až do teplot 500°C. K utěsnění nádob, odlitků, netěsných dílů, slouží těsnící prostředek DICHTOL, který utěsňuje bez pomocí tlaku, vakua, různých přístrojů a pod., pouze vzlínáním.
Ad 2) Ochrana proti korozi žárových nástřiků povrchů pomocí přípravku DICHTOL. Velkým problémem při povrchových nástřicích je výskyt porezity v povrchové vrstvě. Do této porezity mohou vnikat vlhkost, případně pracovní média, což způsobuje po určité době podpovrchovou oxidaci za vzniku rzi a tím vznik povrchových poruch.
Ad 3) Představíme možnosti oprav kluzných ploch obráběcích strojů.


HEF-DURFERRIT s.r.o., Jan Gerstenberger

Ad 1) Možnost prezentovat naši firmu ve svém oboru za výhodnějších podmínek než je tomu u konkurenčních veletrhů.
Ad 2) Naše firma nabízí technologie, které sebou nelze na veletrh přinést jako „exponát“. Jsme však připraveni poskytnout našim návštěvníkům velké množství odborných informací o námi nabízených technologiích, včetně ukázky konkrétních aplikací.
Ad 3) Technologie povlakování PVD a PACVD, orientované zejména na tvářecí nástroje, formy a jiné speciální nástroje, ale rovněž i na dílce, které během svého provozu podléhají extrémnímu opotřebení.


IDEAL-Trade Service, spol. s r.o., Jindřich Schick

Ad 1) Prezentaci na FOR SURFACE vidíme zajímavou hlavně z pohledu setkání se zákazníky, kteří přes svojí pracovní vytíženost nemají možnost se v průběhu roku nebo na brněnském veletrhu s námi setkat.
Ad 2) Novinky, kvůli kterým se stojí za to zastavit: nové přípravky nanotechnologií ZIRCA-SIL™ a E-CLPS® a nový katalog HangOn č.10 a v něm spoustu novinek.
Ad 3) Praktickou ukázku řídicího systému pro lakovny HIVision® Complex


MacDermid CZ, s.r.o., Bohumil Dvořák
Ad 1) Naše firma MacDermid CZ se pravidelně zúčastňuje jarních odborných veletrhů v Praze. Zvláště veletrh povrchových úprav a finálních technologií, For Surface, nám dává prostor ukázat široké odborné veřejnosti, co nového jsme za období od posledního veletrhu v oblasti povrchových úprav připravili, jak jsme zkvalitnili svoje výrobkové portfolium a co můžeme nového našim stávajícím i novým zákazníkům nabídnout. Odborný veletrh, For Surface, považujeme za „zrcadlo“ našeho úsilí.
Ad 2) Pro letošní veletrh For Surface 2011 bychom návštěvníkům veletrhu chtěli ukázat náš široký záběr v technologiích povrchových úprav na českém trhu. Především bychom chtěli představit naši technologii náhrady klasického šestivalentího dekorativního chromu třívalentní, ekologicky čistou, náhradou, třívalentním chromem nové generace. Představit provozní aplikaci realizovanou v České republice. Dále pak bychom chtěli představit inovované standardní technologie, zinkovací lázně, pasivační lázně, tvrdochromovací lázně 3. generace a chemické niklovací lázně, které pro svoji vysokou provozní stabilitu a nízké provozní náklady jsou více žádané a stále šířeji používané.
Ad 3) Při návštěvě naší veletržní expozice se návštěvníci mají možnost seznámit nejen s naším novým realizačním týmem, ale mají možnost se seznámit s naší filozofií přístupu ke stávajícím i novým zákazníkům, seznámit se s naší cenovou politikou a organizací servisu a převzít si nejnovější podklady k našim nabízeným technologiím. Není třeba psát a telefonovat svá přání, přijďte je přímo vyslovit na odborný veletrh For Surface 2011 do naší expozice.


Munk GmbH, zastoupení pro ČR a SR – firma FURDA s.r.o., Miloslav Furda

Ad 1) Firma MUNK vyrábí zdroje od 2 do 1000V s proudy od 10 do 100 000A pro povrchové úpravy v oblastech: -Galvanotechnika, -Eloxování hliníku, -Lakování ponořením, -Životní prostředí, -Komoditní produkty, jedná se o trafostanice, usměrňovače pro galvanizování, plazmové zdroje, měniče CDL nebo speciální napájecí jednotky. Transformátory se pohybují od vzduchem chlazených do 10kVA až k vodou chlazeným do 3500 kVA. Úpravy povrchu často vyžadují zvláštní řešení, implementace individuálních řešení je tedy zvláštním zaměřením firmy.
Ad 2) Rekuperace latentního tepla vznikajícího při procesu povrchových úprav, jeho akumulace nebo přímé využití na ohřev lázně, výrobních prostor a podobně.
Ad 3) Samotný stánek MUNK! Přestože již 40 let úspěšně dodává zdroje pro povrchové úpravy do celého světa, prezentuje se v ČR poprvé oficiálně.Partneři veletrhu nám přiblížili připravovaný doprovodný program v konferenčním centru PVA Letňany.

Vedle expozic Vás také zveme na doprovodný program se zajímavými tématy, který bude probíhat v kongresovém centru ve vstupní hale 1 PVA Letňany. Např. to budou tyto odborné semináře: Informační seminář o strojírenského výzkumu v ČR, Galerie inovací, Technologie strojírenské výroby – základ kvality výrobku, Odolná identifikace s RFID a čárovým kódem do průmyslu, skladů a logistiky, Transfer technologií mezi VUT v Brně a společnostmi, Moderní trendy v oblasti výrobních technologií, „Výroba je naše parketa“ – Informační systémy pro výrobní podniky, Energetické využití odpadů, Odpady, nejen stavební, - jejich recyklace, užití a likvidace a další.

Ve výstavní hale 1 ve své expozici 1 A31 Vás rádi uvítají zástupci České společnosti pro povrchové úpravy, která je hlavním odborným garantem veletrhu FOR SURFACE.

Těšíme se na Vás v Pražském veletržním areálu Letňany v termínu od 3. do 5. května 2011.

www.forsurface.cz


...návrat zpět