ČSPÚ | Novinky | Česká společnost pro povrchové úpravy
Nacházíte se: ČSPÚ > Novinky

Aktuality z oboru

Připravujeme 57. aktiv galvanizérů

57. ročník celostátního aktivu galvanizérů v Jihlavě se uskuteční v prostorách EA Business Hotel v Jihlavě 21. a 22. května...

Kurz Obsluhy neutralizačních stanic

Základní kurz Obsluhy neutralizačních stanic je plánován v termínu 

Mediální partneři

Povrchové úpravy - odborný časopis
KOROZE a ochrana materiálu
Časopis o třetí, opotřebení a mazání
Mesačník Strojárstvo/Strojírenství

10. 10. 2022    Smuteční oznámení

S lítostí oznamujeme, že 10. října 2022 zemřela dlouholetá členka ČSPÚ, členka revizní komise paní Ing. Jiřina Taitlová.

Zůstane v našich vzpomínkách……

Ing. Jiřina Taitlová rozená Doušová se narodila 23.5.1962, zemřela 8.10.2022

Ing. Jiřina Taitlová vystudovala VŠCHT, Katedru anorganické chemie v Praze v roce 1984. V roce 1987 nastoupila do Státního výzkumného ústavu ochrany materiálu do oddělení galvanotechniky a věnovala se výzkumu a vývoji galvanických lázní a konverzních úprav. Podílela se na vývoji zinkových a slitinových zinkových povlaků na alternativních povlacích ke kadmiu, bezchromanových pasivací a materiálově uzavřených technologiích v galvanotechnice. V roce 1995 odešla do firmy Pragochema spol. s r.o. společně s celým odborem povrchových úprav SVUOM. V Pragochemě pokračovala ve vývoji přípravků pro povrchové úpravy jako samostatný výzkumný pracovník. 

Kromě galvanotechniky se věnovala vývoji odmašťovacích přípravků a jejich realizaci v praxi. V roce 2003 se stala technickou ředitelkou Pragochemy a kromě pokračování v odborné práci se věnovala i nové legislativě v oblasti výroby a používání chemických přípravků v povrchových úpravách. V roce 2019 odešla do firmy Medistyl spol. s r.o. na pozici ředitelky odboru chemie. V Medistylu se věnovala aplikaci nové legislativy EU pro české provozy povrchových úprav, zejména problematice používání sloučenin šestivalentního chromu a jeho náhradám, školení ekologické a legislativní problematiky v oboru. Již od založení se aktivně zapojila i do činnosti ČSPÚ, kde kromě přednášení na Aktivu galvanizérů v Jihlavě, pracovala i v revizní komisi ČSPÚ. V roce 2011 obdržela čestnou medaili ČSPÚ za přínos oboru povrchových úprav. Energická kolegyně, dobře známá v celé komunitě povrchových úprav, nám bude chybět.

Petr Szelag


...návrat zpět